CESTOVATELSKÝ DENÍK / NORSKO II. /


3.DEN
  
Cíl byl jasný. Zvládnout 11 km s převýšením. Půlka dne za námi. 
Většina lidí se vrací z pátky na parkoviště. A my?!  
Naplněné batohy, zásoby a s dobrou náladou směr Trolltunga
Nejhorší jsou první 2 km. Pokud nejste zvyklý na několika metrové převýšení a lezení po kluzkých kamenech (jako já), tak budete mít trochu problém. Hlavně to hned na začátku nevzdávejte, protože, to co vás bude čekat na cestě a v cíli bude stát za to!Cestou potkáváme bandu lidí z Čech. Prohodili jsem pár slov. Zjistili nějaký informace a taky se dozvěděli, že aby se na  skalním výběžku mohli vyfotit, tak čekali skoro půl hodiny. Nás naštěstí tohle minulo, protože jedním z plánů bylo přespat kousek od Trolltungy.


Po 5 km pak už jdete převážně po hřebenu. Každou chvílí čekáte, kdy přijde ten cíl.


Vše do sebe tak skvěle zapadá, západ slunce, vrcholky hor, jezero, které nechápete, kde se tu vzalo. Jedním slovem NÁDHERA!Abych byla upřímná, během cesty na Trollltungu jsem si sáhla na dno.
 Chvílí, kdy jsem se chtěla otočit a jít zpátky bylo opravdu hodně. 
Naštěstí můj chtíč a slova kluků byly silnější. 
Nevzdala jsem to a pokračovala dál.


Kolem 22 hodiny se začalo stmívat a my začali přemýšlet, kam vůbec postavíme stan. Díkysvětlu v mobilu jsme postavili naše dočasné ubytování a ulehli ke spánku. 
( no usínání při -2 stupních nebylo zrovna příjemný :D)
Po probuzení nám to nedalo. Začali jsme zjišťovat, jak daleko od Trolltungy jsme.

…100 m.. COŽE?! To není možný! Vybíháme ze stanu, abychom viděli ten boží výhled.
  


DOBRÉ RÁNO NORSKO!

Žádná fronta. Žádní turisti. Jen my 3 a Trolltunga.To musíte zažít taky. Neskutečný. Ten pocit, když sedíte na kraji výběžku, adrenalin koluje v celém těle a vy si jen užíváte přítomný okamžik!


Cesta zpět byl taky celkem adrenalin. 11 km v děšti a z kopce. Myslím, že si dokážete živě představit, jak jsme po 4 hodinách vypadali. :D

Dále jsme pokračovali směrem k městu Voss.


Jelikož a protože předpověď na druhý den nebyla zrovna vyhlídková a naše oblečení po bahenní koupeli zrovna dvakrát nevonělo. Začali jsme během cesty hledat přes Airnb ubytování. A tak jsme jeden den strávili v městečku Gaupne.
4.DEN

Na 4 den jsme naplánovali cestu na západ Norska do města Geiranger, kde se nachází jeden z nejnavštěvovanější fjord, který je součástí světového dědictví UNESCOGeirangerfjord.


Během několika minut vystoupáme autem do výšky přesahující 2000 metrů nad mořem. Ocitneme se v národním parku Breheimen.Ujedete pár kilometrů a příroda se vám mění před očima. 
Přijde vám to, jako byste cestovali časem!


Vodopády, divoké řeky, hromada zatáček, neskutečná příroda. 
Tohle všechno se dá vidět, když jedete několik hodin autem.

4. den byl dnem převážně strávený na cestě v autě. 
Večer jsme se vydali hledat místo pro stan.


Nakonec jsme vybrali krajinu, kde se natáčel film Ex Machina.Ejdrien

Phasellus facilisis convallis metus, ut imperdiet augue auctor nec. Duis at velit id augue lobortis porta. Sed varius, enim accumsan aliquam tincidunt, tortor urna vulputate quam, eget finibus urna est in augue.

5 komentářů:

 1. Ahoj Adrianko, super článek :) chystáme se tam v létě a máme v plánu tam taky přespat, tak jsem ráda, že vidím, že to jde :) a ty výhledy jsou k nezaplacení, viď?

  OdpovědětVymazat
 2. Nádherné fotky, Norsko je jedna z mých vysněných zemí - do té přírody jsem se zkrátka zamilovala, i když zatím jen z fotek :) A i když to může být vyčerpávají, tyhle výhledy vždycky stojí za to :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Jul! :) Vždy ty výhledy stojí, to můžu jedině potvrdit!

   Vymazat
 3. Tyjo, vypadá to tam nádherně!! A tyhle přespávačky na blind znám, my takhle zakotvili uprostřed pláže na opuštěnym ostrově v Austrálii V AUTĚ a venku byla taky dost zima.. (a to nemluvim o tom, že venku byli hadi, protože v písku kolem auta byly díry a já se bála jít se vůbec ven vyčurat) :D
  www.linheart.cz

  OdpovědětVymazat