CESTOVATELSKÝ DENÍK/ NORSKO I. /Asi by ode mě nebylo fér, kdybych si všechny ty fotky, zážitky a tipy nechávala pro sebe. Proto jsem pro Vás sepsala všechny možný i nemožný věci ohledně naší cesty po Norsku. Cestování po Norsku jsem se rozhodla rozdělit do 3 částí.
Tak, to by bylo pár slov na úvod a teď přichází to, proč jste na tento článek klikli.
Bylo to takové spontánní rozhodnutí, které se postupem času stalo skutečností. Ráda dělám bláznivé věci a tohle byla jedna z nich. Norsko pro mě bylo vždy neuvěřitelně úžasnou zemí. Sledovala jsem různé instagramové profily, kochala se fotkami a sledovala dokumenty. Několikrát jsem četla články od Elišky z blogu Timetofit.com a představovala si, že i já se jednou vydám do Skandinávie.
Netrvalo to dlouho a sny se staly skutečností.


"Když něco chceš, celý Vesmír se spojí, abys toho dosáhl."


3 lidi
5 zemí
4150 km autem  
1600 km na moři  
140 km pěšky
4 roční období
Nespočet výhledů a míst kam nevedla žádná cesta
a to vše pod 14 dní! Před odjezdem jsme se několikrát sešli, abychom ve zktrace prošli cestu a vyznačili si na mapě místa, které určitě nesmíme vynechat. Koupili jsme i průvodce, který jsme v průběhu cesty používali. Není vůbec na škodu, když si nějaký pořídíte. Nikdy totiž nevíte, kdy vám vypoví mobil a vy budete odkázani na to, co jste si vzali s sebou.
Leader celé akce Pája zařídil transfer trajketem skrze stránky stenaline.cz, kde jsme si zabookovali cestu do Švédska.
Trajket, který nás měl dopravit do Švédska se nacházel v malém přístavním městečku Sassnitz. Měli jsme velkou časovovou rezervu a tak jsme se na skok zastavili v městečku Seebrücke Binz a zkrátili si tak čas čekání rovnou u moře na pláži.
Pak nás čekala 5 hodinová cesta na moři. Brzo ráno jsme dorazili do Švédska.
Před náma bylo ještě 7 hodin do Osla, kde nás čekala první větší zastávka a pronajatý baráček na kraji města přes Airnb u místní skvělé rodiny.1.den

Do Osla jsme dorazili poměrně brzo, kolem 13 hod. Náším cílem bylo dojít k vyhlášené Grand Opera. Stojí u zálivu Bjørvika nedaleko od centra Osla je dominantou panoramatu města směrem od Oslofjordu.
Procházeli jsme se po náměstí. Úplnou náhodou jsme narazili na méně frekventovanou čtvrť Osla a dorazili do takového hipsta baru.
Na první pohled ho nemůžete přehlédnout. Na zdech najdete všelijaké umění přes graffiti, obrázky komiksových postaviček až po zajímavé ozdoby.2.den

Ráno jsme se rouzloučili s úžasnou norskou rodinkou a pokračovali v naší krasojízdě směrem k městu Odda
5 hodin v autě, 350 km pokořených.
Všude nádherná příroda a neskutečný výhledy. Cíl druhého dne byl vodopád Låtefossen, patří mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější vodopády v Norsku.
Je vysoký 165 metrů. Nechápavým pohledem koukáte směrem na vodopád a nemůžete uvěřit vlastním očím.

Vážně je tohle začátek dne? Co bude následovat dál?!Hlavní a taky nejnáročnější cesta nás teprve čeká ve městě Odda
Psychicky i fyzicky jsme se připravovali na 11 km výšlap na Trolltungu.


Zajímá Vás, jak naše cesta pokračovala?
Tak se nechte překvapit ! Ejdrien

Phasellus facilisis convallis metus, ut imperdiet augue auctor nec. Duis at velit id augue lobortis porta. Sed varius, enim accumsan aliquam tincidunt, tortor urna vulputate quam, eget finibus urna est in augue.

10 komentářů:

 1. Oslo je určitě krásné město, ale kdybych jela do Norska tak bych určitě dala přednost přírodě. Nikdy jsem tam nebyla, ale z fotek norské přírody se mi vždycky tají dech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Míšo, úplně s tebou souhlasím. Oslo je krásné, ale ta příroda tam je ještě mnohem krásnější! Příští týden bude 2.část. Tam už bude jen samá příroda. :)

   Vymazat
 2. Oslo je dokonalé. Bola som tam pred pár rokmi a sedela som na schodoch Opery :) krásne spomienky.

  Zvláštne dievča

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To město má své kouzlo. Taky na to ráda vzpomínám, úplně tě chápu! :)

   Vymazat
 3. Z toho vodopádu mi úplně naskakuje husí kůže ♥. Je fakt nádhernej. A ani ten hypsta bar nevypadá špatně...
  Jen si ještě projdi článek, máš tam nějaké překlepy :) (jen rada, neukamenovat, prosím :))

  gingerjannie.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Měla jsem úplně ten stejný pocit, když jsem tam stála! <3
   Určitě, děkuji za upozornění.:)

   Vymazat
 4. Wow, toľko prekrásnych miest a prírody. Raz by som severské krajiny rada navštívila. Tak snáď mi to vyjde. Teším sa na pokračovanie.

  http://lamodaeanarchia.blogspot.it/

  OdpovědětVymazat
 5. Doslova perfektní čtení a ještě hezčí fotky:) Rovněž díky za přiložení mapek. Do Norska se chystám fakt už dlouho a jakmile vidím nějaký takový článek, vždy mě to pohltí, ale pak si zase vzpomenu na to norské počasí a hned mě to zase táhne někde na jih:)

  OdpovědětVymazat