21. NAROZENINY TAK TROCHU JINAK

esně před měsícem jsem oslavila 21. narozeniny. Zas o rok starší.
to není těch puberťáckých -náct. 
Měla bych mít více rozumu, ale občas o tom pochybuju. Snažím se dělat spávná rozhodnutí, ale pak zjišťuji, že zas tak správný nebyly. Mýlím se, chybuji. Ale co, chybovat je lidské a z chyb se člověk nejvíce učí. Rozhodnutí, které mě před narozeninami napadlo bylo podle mého dobré a správné a nikdy o něm nebudu pochybovat. 

Všechno to začalo díky Denče ( Linheart), která je velký fanda sportu a činky v posilovně zvedá jako profík.   
Na instagramu sdílela fotku, kde psala, že se zúčastní benefičního běhu. Zaujalo mě to a tak jsem začala hledat informace o co se jedná a jak to bude probíhat. Celá akce byla organizovaná v rámci nevládní organizace Světlo pro svět, která se zaměřuje na prevenci a léčbu slepoty a podporu osob s postižením v rozvojových zemí. 

Charitativní akce nesla název "Běž pro nevidomé".  Konnala se v prostorách hotelu Corinthia, který se nechazí nedaleko od zastávky metra Vyšehrad. Vize byla taková, že účastníci, kteří se přihlásili budou vyběhávat
  24 pater, 500 schodů. Za každý schod se pro Světlo pro svět vybere 1 Kč, kterou věnuje nadace ČEZ. 
Vyběhala se úžasná částka 280 000 Kč!

Při registraci na "závod" si každý účastník zvolil kolikrát schody vyběhne. Já jsem schody vyběhla dvakrát, což je ve výsledku 1000 Kč. Běh jsem si užila a atmosféra, která panovala byla nepopsatelná. Odvahu a sílu mi dodal rozhovor s nevidomým běžcem Ondrou Zmeškalem, který i přes svůj hendikep toho v životě zvládnul hodně a má právo být na sebe pyšný. Kdykoliv Vám něco nepůjde vždy si vzpomeňte na to, že může být i hůř. Proto si važte, že máte možnost okolní svět vnímat očima. 
Protože né každý ji má. Na webu svetloprosvet.cz  mě zaujaly darovací certifikáty a tak jsem si říkala, proč když mám ty narozeniny, tak co udělat dvojitou radost. Jak sobě tak i slečně Kandidiatou v rozvojové zemi jako je Afrika, která celý život bojuje s postižením. Ten pocit, když mi certifikát dorazil byl k nazaplacení. Ono je hezké dárky dostávat, ale pro mě posledních pár let je hezčí dárky darovat. Někomu to může připadat jako hloupé a bude si myslet, že jsem se zbláznila, ale já to tak vnímám. 

A aby těch dobrých skutků nebylo málo, tak jsem v rámci českosloveské bibliografické databáze, která spolupracuje s dětskými domovi darovala knihu holčičce, která se shodou náhod jmenuje stejně jako já! Náhoda to určitě nebyla...Dlouho sleduji web FirstClass.cz a tak mi dárek ode mě pro mě v podobě tištěného magazínu udělal velkou radost. Petr Casanova  český podnikatel a zakladatel portálu First Class je pro mě člověk na správném místě. Pokud portál neznáte, doporučuji navštívit. Petr má na kontě sice jen dvě knihy, ale já pevně věřím, že se mu sbírka rozroste. 

OSHO. Osho byl duchovní myslitel a guru pocházející z Indie. Své učení nikdy neprezentoval na akedemické půdě. Osobní promluvy předával svým příznivcům v rámci přemýšlení nahlas. Knihy, které doposud vyšly pod jejím jménem nikdy sám Osho nenapsal. Není autorem knih, ikdyž občas si to lidé myslí. Knihy jsou přepsané promluvy, které příznivci zaznaménávaly v průběhu povídání Osha. 


Narozeniny jsem si užila, ikdyž jinak než obvykle.

Ejdrien

Phasellus facilisis convallis metus, ut imperdiet augue auctor nec. Duis at velit id augue lobortis porta. Sed varius, enim accumsan aliquam tincidunt, tortor urna vulputate quam, eget finibus urna est in augue.

Žádné komentáře:

Okomentovat