CESTOVATELSKÝ DENÍK / NORSKO II. /

5 komentářů:

3.DEN
  
Cíl byl jasný. Zvládnout 11 km s převýšením. Půlka dne za námi. 
Většina lidí se vrací z pátky na parkoviště. A my?!  

2 MONTHS IN PICTURES

1 komentář:

Leden mi utekl neskutečně rychle. 
Zkoušky, práce a cvičení byly náplní měsíce.

VRAŤTE SE DO ČASŮ MINULÝCH – BIOGRAFY

1 komentář:
Zájem o filmy, režiséry a celkově o kinematografii je stále větší a větší. Každého někdy napadla myšlenka, že by se rád dozvěděl, co se za tvorbou skrývá a jak vůbec to bylo v dobách minulých, kdy nebyla technika na tak vysoké úrovni jako tomu je dnes. 
Na všechny Vaše otázky a dotazy Vám dá odpověď výstava 
Pražské Biografy.


Výstava je umístěna ve dvou výstavních sálech. 
Zahrnuje fenomén biografů na úplných počátcích, na konci 
19. století až do nedávné minulosti, kdy unikátní kinosály přestaly fungovat a fuknci nahradily mnohosálové komplexy.
Dozvíte se, jak vypadalo okolí, v nichž se nacházela premiérová kina jako Lucerna, Adria či Alfa  a jak byl řešen interiér.

Druhý sál Vám nabídne neopakovatelný zážitek. 
Můžete si vybrat a vyzkoušet dobová sedadla, ze kterých budete sledovat nejstarší krátké filmové záběry. V tomto sále se také nachazí maketa promítací kabiny, což Vám umožnuje nahlédnout i do běžně nepřístupného zázemí každého kina. Na žádné zdi nechybí dobové plakáty, fotky známých hereček nebo vstupenek do biografů.

Já jsem si výstavu moc užila a určitě bych ji doporučila. 
Ke kinematografii mám velmi blízký vztah.
Už od dětství jsem měla informace hned z první ruky. Za to mohu poděkovat strejdovi, který se účastnil snad každého filmového festivalu a akce. 
Děkuji!Výstava začala 6.dubna 2016 a trvá až do února 2017. Nachází se v Muzeu hlavního města Prahy.

Pokud nevíte, co s volným časem, tak si udělejte tak hodinku času a ponořte se do tajemné a zajímavé historie biografů. 

Nebudete litovat, to mi věřte!

21. NAROZENINY TAK TROCHU JINAK

Žádné komentáře:
esně před měsícem jsem oslavila 21. narozeniny. Zas o rok starší.
to není těch puberťáckých -náct. 
Měla bych mít více rozumu, ale občas o tom pochybuju. Snažím se dělat spávná rozhodnutí, ale pak zjišťuji, že zas tak správný nebyly. Mýlím se, chybuji. Ale co, chybovat je lidské a z chyb se člověk nejvíce učí. Rozhodnutí, které mě před narozeninami napadlo bylo podle mého dobré a správné a nikdy o něm nebudu pochybovat. 

Všechno to začalo díky Denče ( Linheart), která je velký fanda sportu a činky v posilovně zvedá jako profík.   
Na instagramu sdílela fotku, kde psala, že se zúčastní benefičního běhu. Zaujalo mě to a tak jsem začala hledat informace o co se jedná a jak to bude probíhat. Celá akce byla organizovaná v rámci nevládní organizace Světlo pro svět, která se zaměřuje na prevenci a léčbu slepoty a podporu osob s postižením v rozvojových zemí. 

Charitativní akce nesla název "Běž pro nevidomé".  Konnala se v prostorách hotelu Corinthia, který se nechazí nedaleko od zastávky metra Vyšehrad. Vize byla taková, že účastníci, kteří se přihlásili budou vyběhávat
  24 pater, 500 schodů. Za každý schod se pro Světlo pro svět vybere 1 Kč, kterou věnuje nadace ČEZ. 
Vyběhala se úžasná částka 280 000 Kč!

Při registraci na "závod" si každý účastník zvolil kolikrát schody vyběhne. Já jsem schody vyběhla dvakrát, což je ve výsledku 1000 Kč. Běh jsem si užila a atmosféra, která panovala byla nepopsatelná. Odvahu a sílu mi dodal rozhovor s nevidomým běžcem Ondrou Zmeškalem, který i přes svůj hendikep toho v životě zvládnul hodně a má právo být na sebe pyšný. Kdykoliv Vám něco nepůjde vždy si vzpomeňte na to, že může být i hůř. Proto si važte, že máte možnost okolní svět vnímat očima. 
Protože né každý ji má. Na webu svetloprosvet.cz  mě zaujaly darovací certifikáty a tak jsem si říkala, proč když mám ty narozeniny, tak co udělat dvojitou radost. Jak sobě tak i slečně Kandidiatou v rozvojové zemi jako je Afrika, která celý život bojuje s postižením. Ten pocit, když mi certifikát dorazil byl k nazaplacení. Ono je hezké dárky dostávat, ale pro mě posledních pár let je hezčí dárky darovat. Někomu to může připadat jako hloupé a bude si myslet, že jsem se zbláznila, ale já to tak vnímám. 

A aby těch dobrých skutků nebylo málo, tak jsem v rámci českosloveské bibliografické databáze, která spolupracuje s dětskými domovi darovala knihu holčičce, která se shodou náhod jmenuje stejně jako já! Náhoda to určitě nebyla...Dlouho sleduji web FirstClass.cz a tak mi dárek ode mě pro mě v podobě tištěného magazínu udělal velkou radost. Petr Casanova  český podnikatel a zakladatel portálu First Class je pro mě člověk na správném místě. Pokud portál neznáte, doporučuji navštívit. Petr má na kontě sice jen dvě knihy, ale já pevně věřím, že se mu sbírka rozroste. 

OSHO. Osho byl duchovní myslitel a guru pocházející z Indie. Své učení nikdy neprezentoval na akedemické půdě. Osobní promluvy předával svým příznivcům v rámci přemýšlení nahlas. Knihy, které doposud vyšly pod jejím jménem nikdy sám Osho nenapsal. Není autorem knih, ikdyž občas si to lidé myslí. Knihy jsou přepsané promluvy, které příznivci zaznaménávaly v průběhu povídání Osha. 


Narozeniny jsem si užila, ikdyž jinak než obvykle.

PREZENTOVÁNÍ JE HRA ANEB JAK SE ZBAVIT STRACHU Z MLUVENÍ NA VEŘEJNOSTI

1 komentář:

V pátek 18. listopadu jsem se zúčastnila workshopu 
Jak se zbavit strachu z mluvení na veřejnosti. Ano, den po státním svátku a to dobrovolně. Celá akce se konala v budově, kde sídlí Impuct Hub. Nikdy jsem na žádném workshopu na podobné téma nebyla.
A to bych nebyla já, abych zase nevyzkoušela něco nového.


CESTOVATELSKÝ DENÍK/ NORSKO I. /

10 komentářů:Asi by ode mě nebylo fér, kdybych si všechny ty fotky, zážitky a tipy nechávala pro sebe. Proto jsem pro Vás sepsala všechny možný i nemožný věci ohledně naší cesty po Norsku. Cestování po Norsku jsem se rozhodla rozdělit do 3 částí.
Tak, to by bylo pár slov na úvod a teď přichází to, proč jste na tento článek klikli.

CHARITATIVNÍ BAZAR

3 komentáře:

Krásný večer.


Už je to týden, co proběhl Charitativní BAZÁREK, který se konnal v úžasném prostoru Phill’sCorner.
Rozhodli jsme se společně s DenčouVerčouMarkét, DeniskouJančouKubouKristý a Terkou uspořádat charitativní bazar, užít si společnou neděli a udělat něco pro dobrou věc. A tak jsme se všichni kolem 14h sešli ve Phill’s  Corner, naprosto nádherné kavárně a bistru v Holešovicích, kde jsem nikdy nebyla. 
Všechno jsme nachystali a chvíli před třetí začali chodit první lidi a pak další, další a další.
Bylo VÁS neskutečně moc, že se nám podařilo vybrat krásných 9 196 Kč.

DĚKUJEME !!!


Určitě Vás bude zajímat, co se stalo s oblečením a všemi věcmi, které se neprodali?

Ty hned v neděli holky večer odvezly do azylového domu sv.Terezie.


A co uděláme s penězi?

Za ty koupíme vozík do domova důchodců. Zbytek knih, co se neprodaly od nás dostanou dárkem.
Za zbytek peněz nakoupíme hračky a dárečky pro děti z onkologického oddělení ve FN Motol.


Chci tedy ještě jednou poděkovat Terezce, která celý bazar zorganizovala.
Verče, JančeDenčeMarkétKuboviDenisce a Kristýnce za to, že jsme mohli společně vytvořit tak úžasnou akci, a hlavně Vám, co jste přišli, moc si toho vážíme! 

A abych nezapomněla…


teď už se můžete podívat na fotky od Terezky ♥


CESTOVATELSKÝ DENÍK / Ras Al Khaimah /

Žádné komentáře:
Dneska jsou to přesně 2 měsíce od návratu z nejvíc spontánní dovolené
ve Spojených arabských emirátech 
S rodinkou jsme měli v plánu vyrazit a odpočinout, ale nějak jsme nevěnovali pozornost termínům odletu. 
Až jednoho dne, když jsem se celá zmožená a s blbou náladou vrátila domu mi byla oznámena TA radostná zpráva! Ano, hned ten další týden už jsem nedočkavě seděla v letadle a těšila se na pořádný RELAX. 
Podle fotek je značný, že jídlo bylo nespočetněkrat na programu dne :D
Emotikona grin
Spojené arabské emiráty jsem navštívila již potřetí a vždy mě ohromí svou nevšedností, kulturou ale i jazykem. Náplňí dovolené nebylo žádné dobrodrůžo, ale né vždy má člověk chuť jezdit pouze za účelem dangerous discovering. Občas si člověk potřebuje srovnat myšlenky nekde pryč mimo běžnou realitu a znova se nastartovat. Mně to vážně moc pomohlo se zregenorovat a při návratu zpět mít zase nasazení a dobrou náladu.

A co Vy, chystáte se někam v nejbližší době, plánujete nějaké letní dobrodrůžo?


PS: Nepospíchejte. Občas zvolněte a SNĚTE <3

Pa Vaše Ejdrien!


TWO WEEKS IN PICTURES

4 komentáře:
Krásné pondělní ráno! Jak jste si užili víkend?!
Dva týdny utekly jako voda a já mám pro vás spoustuuu fotek :)

Snažila jsem doma navodit jarní atmosféru a tulipány byly jasnou volbou! Jaro ještě ne a ne přijít, tak se mu musí pomoct a proto jsem vyrazila shopovat. Až potom, co jsem dorazila domu, jsem zjistila, jak dvě rozdílné věci jsem pořídila (rolák, crazy sukně) no vlastně proč ne:D

Pokud nepospíchám ze školy, tak s holkama většinou někam zajdeme. Nezklamu Vás, ani tentokrát jsme nevynechaly jedinečný, skvělý, užasnýýý Marthy's Kitchen <3
Až na to frappucino ze Starbucks (na který jsem měla hroznou chuť) jsem jedla správně !

3_Fotor